Haberler

Dr. Octa

 

 Dr.Octa Tıbbi Bor ve Araştırma ve Uygulama Merkezi kurucusu Doç. Dr. Mükerrem Şahin, Bor'un ANTİ-Bakteriyel ve ANTİ-Viral etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış olup korunmak için de kullanabileceğini belirtti.

 

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Dr.Octa Tıbbi Bor ve Araştırma ve Uygulama Merkezi kurucusu Doç. Dr. Mükerrem ŞAHİN, virüs ve bakterilere karşı kolanyaya göre daha koruyucu, alkol içermeyen, antiviral ve anti septik etkisi yüksek bitki ekstreleri ile harmanlanmış, özel alkali bir bor bileşiği kullanarak yeni bir ürün geliştirdi. Geliştiren ürünün aynı zamanda ağız çalkalama suyu olarak da kullanabileceğini böylece muhtemel bir enfeksiyona maruz kalmış bir hastanın ağzında bulunabilecek bakterilerinde yok edileceğini söyledi.

ŞAHİN, yalnızca yerli hammaddeler kullanarak hazırlanan ürünün dışa bağımlı olmadığını mevcut stokların yeterli olduğunu belirtti. Panik olmaya gerek olmadığını maske ve kolanya çılgınlığının solunum yolu ile bulaşan hastalık için kısmen koruyucu olduğunu ancak yeni bor içerikli ürünün hem el hem ağız içi dezenfekte için uygun olduğunu söyledi.

SABAH000

Haberler

AA- 400 dolarlık bor 4 milyon dolarlık yakıt katkısına çevrildi

AA- 400 dolarlık bor 4 mi...

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile bir savun...

Bu fabrikanın işçileri "öğretim üyeleri"

Bu fabrikanın işçileri &q...

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin akademik kadrosu...

Bor ve hidrojenden petrole alternatif yakıt geliştirildi

Bor ve hidrojenden petrol...

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa...

Dünyayı sarsacak buluş

Dünyayı sarsacak buluş

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa...

Foto Galeri

İletişim Bilgileri

Telefon : 0 542 605 62 82
Cep :  0 533 425 86 50
E-Posta : mukerremsahin@gmail.com

Tıbbi Bor Araştırma ve Uygulama Merkezi, Fatih Sultan Mah. 2363. Cad. No:25/A Etimesgut - ANKARA (Eskişehir Yolu Üzeri, Başkent Ünv. Yanı)