Kurumsal

Dr. Octa

HB Grup Kimya Sanayii, Bor uç ürünleri sentezlemek, sentezlenen bileşikler için pilot seviyede üretim tesisleri kurmak, üretim sistemleri için patent almak, alınan patentlere göre üretim yapmak, geliştirilen ürünleri ya da patentleri pazarlamak amacı ile2014 yılında kurulmuş bir ar-ge şirketidir. Uzman akademisyenler öncülüğünde kurulmuş HB Grup Kimya bu güne kadar birçok patent geliştirmiş ve bunların bazılarını ticarileştirmeyi başarmıştır. Türkiye ilk kez yağlama ajanı olarak kullanılan bir moleküle bor bağlayarak, içerisinde katı partikül bulunmayan sıvı fazda bir motor yağı katkısı üretmiştir. Octamin ismi ile ticarileştirdiği bu katkı testlerden geçerek büyük başarı sağlamıştır.

Çalışmalarını sıvı yakıtlar konusunda sürdüren firma 2015 yılında benzine ve dizele katılabilen motor iç sürtünmelerini azaltan yeni bir katkı geliştirmiştir. Octamix isimli bu katkı ile mevcut yakıt tüketim değerlerinde önemli azalmalar sağlanmıştır.

2017 yılında ise bu kez geliştirilen yakıtların araçlara gaz formunda verilmesini sağlayan Green Gas isminde yeni bir sistem geliştirmiş ve araç testlerine başlanmıştır. Bu sistem ile Dünyada ilk kez dizel araçlara uygulanabilen bir yakıt kiti geliştirilmiştir.

HB grup kimya 2018 yılı itibarı ile bor sağlık ürünleri konusunda da ar-ge faaliyetlerine başlamış ve ilk ürününü Mayıs 2018 de elde etmiştir. Bor jel isimli bu ürün kullanıcılar tarafından çok beğenilmiş ve klinik testlerine başlanmıştır. Üründe vücuda uyumlu formda sentezlen özel bir bor bileşiği ve bitkisel özel karışımlar ile destekleyicilerle tamamlayıcı tıbbın kullanımına sunulmuştur.

Size sunulan bu sitede Bor ve Enerji konusunda özel sunumlara ve güncel faydalı bilgilere yer verilerek kamuoyunun doğru bilgilenmesi amacına hizmet edilmesi Hidrojen enerjisi konusunda elde edilen deneyimleri sizlerle paylaşılması hususuna dikkat edilmiştir.

Ayrıca faydalı bilgiler kısmında Doç.Dr. Mükerrem ŞAHİN tarafından hazırlanmış “ Hidrojen Enerjisi Teknolojileri “ isimli bir kitap ücretsiz olarak paylaşılmıştır.

Bir sonraki güncellemede bor sağlık ürünleri konusunda detaylar ilave edilecektir.

Bor konusunda merdiven altı ve hiçbir akademik derinliği olmayan ürünler ile kafası karıştırılan halkımızın doğru bilgileri doğru kaynaklardan elde edebilmesi umudu ile.

Haberler

AA- 400 dolarlık bor 4 milyon dolarlık yakıt katkısına çevrildi

AA- 400 dolarlık bor 4 mi...

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile bir savun...

Bu fabrikanın işçileri "öğretim üyeleri"

Bu fabrikanın işçileri &q...

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin akademik kadrosu...

Bor ve hidrojenden petrole alternatif yakıt geliştirildi

Bor ve hidrojenden petrol...

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa...

Dünyayı sarsacak buluş

Dünyayı sarsacak buluş

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa...

Foto Galeri

İletişim Bilgileri

Telefon : 0 542 605 62 82
Cep :  0 533 425 86 50
E-Posta : mukerremsahin@gmail.com

Tıbbi Bor Araştırma ve Uygulama Merkezi, Fatih Sultan Mah. 2363. Cad. No:25/A Etimesgut - ANKARA (Eskişehir Yolu Üzeri, Başkent Ünv. Yanı)